Holiday in Bohemian Switzerland National Park (České Švýcarsko)

České Švýcarsko je pohádkovou zemí s mystickou krásou přírodních scenérií Labských pískovců. Vydejte se do nevšedního světa divoké nespoutané krajiny a poznejte to nejzajímavější, co vám nabízí. Projděte hluboké rokle, skloňte se před skalními věžemi, užijte si nádherné vyhlídky, nebo se vraťte v čase a nahlédněte do historie. Málokde najdete tolik zajímavostí pohromadě, jako v Českém Švýcarsku. Představíme vám deset nejatraktivnějších míst této oblasti, které stojí za návštěvu. Avšak to určitě není vše....

JEDNA KRAJINA - DVA NÁRODNÍ PARKY


Čtvrtý národní park v České republice byl založen v roce 2000. Jeho úkolem je jednoduše řečeno chránit bohatství unikátního komplexu majestátních pískovcových měst a skalních stěn, jedinečných endemitů jak z říše rostlinné, tak i živočišné. V praxi to ale znamená především pokusit se vrátit krajině její přirozený ráz, který člověk v poslední době dost pozměnil. A tak se péčí národního parku vrací do Českého Švýcarska typické jedle bělokoré, sokoli stěhovaví, ale také lososi, jejichž důsledné vysazování už umožnilo návrat dospělých jedinců z Atlantského oceánu zpátky, do vod Kamenice. Naše výlety do skal a hlubokých lesů tedy mohou být obohaceny vědomím, že jsme jen svědky nejen jejich druhohorní minulosti, ale také živé, přirozené a zdravé současnosti.

Národní park Saské Švýcarsko

Národní park Saské Švýcarsko je jediným národním parkem v Sasku a je jediným skalním národním parkem v Německu. Prudká vzdorovitost kdysi Labské pískovce ochránila před proměnou v moderní kulturní krajinu. Status národního parku propůjčený v roce 1990 zajišťuje, že tomu tak zůstane i v budoucnosti. Vydejte se s námi na fascinující cestu časem geologickou a biologickou minulostí našeho kontinentu. Objevte fosilní zbytky z období křídy i zástupce flóry a fauny z doby ledové, kteří zde stále žijí. O těchto a jiných vzácnostech Saského Švýcarska vám rádi prozradí více zaměstnanci správy národního parku.





Accommodation in bungalows





Marvelous nature





Hiking trails





Chill out time





Camper and caravan pitches





Active holiday